naše logo

naše logo

Bakaláři

Reservando

menu

úvodní stránka
školní rok
historie školy
učitelé
kontakty
dokumenty
inspekční zpráva ČŠI
školská rada
sportovní třídy
výuka cizích jazyků
školní družina + klub
školní jídelna
rozvrhy
akce, aktivity
ročníkové práce
galerie na chodbě
registr oznámení
akce + fotogalerie
projekty 110 let Břevnova
napsali o nás
napište nám
autor stránek

virtuální prohlídka

spolupracujeme


spolupracujeme
 

fotogalerie - 2017/2018


Projektový den druhého stupně ZŠ Marjánka „Boj proti totalitě“

23. listopadu 2017 se všechny třídy druhého stupně ZŠ Marjánka zúčastnily společného projektu „Boj proti totalitě“. Nejdříve se žáci sešli ve svých třídách, aby si se svými třídními učiteli, případně s učiteli dějepisu nebo VkO popovídali o období padesátých let v Československu, aby si vyjasnili některé pojmy jako: imperialismus, nacismus, komunismus a inscenovaný proces, totalitní a demokratický režim. 
Takto připraveni žáci zhlédli v kině na Dlabačově film „Milada“, který mapuje životní osudy Milady Horákové, československé političky, která byla jako jediná žena v Československu odsouzena k trestu smrti z politických důvodů. 
Po návratu do školy opět následovala diskuse o filmu a vyplnění pracovních listů, ve kterých se žáci zamýšleli nad problémy, které přímo vyplynuly z příběhu Milady Horákové. Museli se především vypořádat s morálními stránkami osudu hlavní hrdinky a měli možnost získat obrázek doby padesátých let 20. století v Československu a seznámit se s praktikami nastupujícího totalitního režimu – komunismu.